tr
en

İyi Gelen Düşünceler Neden İyi Gelir?

Zihinde, bilinçaltına yerleşmiş bazı negatif kalıpların,pozitif kalıplar sayesinde değiştirilmesi mümkündür.Günlük hayatımızda sürekli olarak fark etmeden olumsuz bir sürü cümle kullanırız ve bunları bilinçaltı otomatik olarak kaydeder.Evren senin sesli olarak seslendirmiş olduğun düşünceyle, içinde olmasını istediğin düşüncenin birbiriyle çeliştiğini gördüğü anda seslendirmiş olduğun düşünceyi dikkate alacaktır. O nedenle düşüncelerin ve konuştukların çok ama çok önemlidir. “ Ben hasta değilim.” demek yerine “ Ben bugün sağlıklıyım.” demek gerekir. Negatif kelime kesinlikle kullanmamalısın.

İşte “İyi Gelen Düşünceler” zihnindeki negatif kalıpların yerine sık sık tekrarlayarak pozitif kalıplar yaratmak için işine yarar.Bilinçli seçilmiş olan bu cümleler, bedenini, zihnini ve duygularını etkileyen bilinçaltını istediğin gibi programlamak ve yaşamını şekillendirmek için çok basit ve rahatça uygulanabilir araçlardır. Bilimadamları tarafından yapılan araştırmalarda aklımızdan bir düşünce geçince bir dizi kimyasal reaksiyonların oluştuğu gözlemlenmiştir. Oluşan her reaksiyon da enerji yayar. Yani, bütün düşünceler aslında enerji yayarlar.

Bilinçaltı, varoluşumuzun en ufak ayrıntılarını dahi içinde barındıran olağanüstü ve kusursuz bir belleğe sahiptir. Aynı zamanda bilinçaltı; söylenenleri sorgulamaksızın kabullenen ve kolayca yönetilebilen bir yapıdadır. Her birey farklı alışkanlık ve inanışları, istek ve arzuları, korku ve endişeyi Bilinçaltına/Bilinçdışına iter.Bilinçaltı/dışı subjektiftir. Bilinçaltın; dev bir arşivdir. Herşey burada kayıtlıdır.Bilinçaltı, beyninin farkında olmadığın yanıdır. Bütün istemsiz vücut fonksiyonlarını kontrol eder. Bir anlamda otomatik pilottur. Hafıza deposudur. Deneyimlerini depolar. Bilinçli zihnin aksine sorgulamadan önerileni kabul eder. Tekrarları doğru olarak kabul eder. Pekiştirir. Otomatik davranışlar, alışkanlıklar da hafızada kayıtlı bilgiler arasındadır. Bilinçaltının/dışının vazifesi yaşamın sürdürülmesi ve mutluluğun sağlanmasıdır. Fikirlere ve imajlara karşılık verir.

Kısaca Bilinçaltı ;

Doğduğumuz andan itibaren söylenen her sözcük doğrudan bilinçaltına gitmektedir. Bilinçaltına yerleşen bu bilgiler, bütün hayatımızı etkiler. Bilinçaltı kendisine gönderilen her şeyi kabul eder. Bilinçaltı değerlerimizi, inançlarımızı depolar, beden fonksiyonlarımızı kontrol eder. Akıl yürütmez. Hayal, gerçek ayrımı yapmadan her şeyi gerçek gibi algılayarak hareket eder. Bilinçaltına yerleşen bilgiler tüm yaşamı etkileyen davranışlarımıza yön veren temel esasları oluştururlar. Bilinçaltında zaman kavramı yoktur. Bilinçaltı zamanı algılamaz, o zamansızdır.

Yapılan testlerde görülmüştür ki bilinçaltımız gözümüzle gördüğümüzle, imgelediğimiz arasındaki farkı ayırt edemez. Her ikisinde de beynin aynı alanları aydınlanır. İmgeleneni varmış kabul eder ve gerçekleştirmek için hemen işe koyulur.O zaman bilinçaltımızdaki olumsuz inanış ve düşünce kalıplarını ne şekilde pozitife dönüştürmeliyiz; İlk yapmamız gereken şey, mevcut durumumuzu Kabul Etmek ve değiştirmek için istemektir. Bedenin, sen farkına varmasan bile, sesli ya da sessiz tüm düşünce ve isteklerini dinler ve ona göre hareket eder. Durumumuzu kabul ettik ve değiştirmeyi istedik. Sonrasında değişimi gerçekleştirecek olan “İyi Gelen Düşüncelerimizi” elde etmeliyiz. Afirmasyonlarda dikkat etmen gereken bazı noktalar var;

Gücün sadece “ An “ dadır. Ne yaparsan “ Şimdi “ yapabilirsin...